Drzwi metalowe – postaw na ochronę

Drzwi metalowe – postaw na ochronę

Drzwi wejściowe do domu, czy budynku użytkowego to niezbędny element wykończenia. Warto mieć na uwadze, że drzwi zewnętrzne to nie tylko wizytówka całego budynku, ale również funkcja ochronna. Jako że drzwi zabezpieczają nas przed czynnikami atmosferycznymi oraz chronią majątek, warto zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego są produkowane. Do najtrwalszych zalicza się drzwi metalowe, dlatego są wybierane coraz częściej i chętniej.

Po pierwsze, wytrzymałość

Drzwi metalowe należą do najtrwalszych z dostępnych na rynku. Dzięki materiałowi, z którego są produkowane, drzwi są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz na warunki atmosferyczne. Najczęściej drzwi metalowe produkuje się ze stali cynkowej, która stanowi doskonałe zabezpieczenie przed włamaniem. Dodatkowo drzwi metalowe mogą być wyposażone we wzmocnienia oraz antywłamaniowe zamki, które skutecznie utrudnią złodziejowi wyważenie drzwi lub ich uszkodzenie.

Ochrona nie tylko przed złodziejami

Drzwi metalowe nie tylko ochronią wnętrza naszych domów przed kradzieżą, ale również doskonale sprawdzą się, jako zabezpieczenie przed wiatrem, deszczem, śniegiem oraz zimnem. Drzwi metalowe zbudowane są z płyt metalowych, pomiędzy którymi umieszcza się wypełnienie, mające na celu zapewnić ochronę przed utratą ciepła we wnętrzach. W tym celu stosuje się piankę poliuretanową, styropian lub wełnę mineralną. Dzięki temu drzwi metalowe nie tylko chronią nas przed włamaniem, ale również doskonale izolują.

Atrakcyjny wygląd

Mimo że drzwi metalowe produkowane są z dwóch jednolitych płyt metalu to ich wygląd jest bardzo atrakcyjny. Wszystko dlatego, że dostępne są w różnorodnej kolorystyce oraz stylach, które trafiają w gusta nawet najbardziej wymagających klientów. W naszej ofercie znajdują się drzwi utrzymane w nowoczesnej stylistyce, jak i bardziej tradycyjnej. Ponadto drzwi metalowe mogą być łączone z innymi materiałami, jak elementy szklane lub drewniane. Możliwości jest dużo, co sprawia, że z łatwością dopasujemy drzwi metalowe do stylu i koloru elewacji, okien lub dachu budynku.

Posted on