Jak wygląda montaż drzwi na stare futryny?

Jak wygląda montaż drzwi na stare futryny?

Drzwi wewnętrzne stanowią ważny element aranżacji naszych wnętrz. Jednocześnie są przegrodami pomiędzy poszczególnymi pomieszczaniami, które zapewniają prywatność i wpływają na utrzymanie ciepła. Jeśli jednak chcemy dokonać ich wymiany w mieszkaniu lub domu, a jednocześnie uniknąć demontażu starych futryn i dużego remontu to można skorzystać z rozwiązań, które są obecnie proponowane przez firmy zajmujące się produkcją, sprzedażą i montażem drzwi. Odpowiednią opcją będzie chociażby zamontowanie nowych drzwi na stare futryny czy montaż drzwi w połączeniu z zabudowa starych futryn. Jednak pierwsze rozwiązanie może zyskać więcej zwolenników.

Montaż drzwi na starych futrynach

Dla wielu osób montaż drzwi wydaje się dużym wyzwaniem. W związku z tym zwlekają z ich wymianą ponieważ obawiają się dużego remontu i dodatkowych kosztów. Tymczasem w wielu opcjach możliwe jest zamontowanie nowych drzwi na stare futryny. Aby tego dokonać musimy zamówić drzwi dopasowane do warunków architektonicznych w danym budynku i samej futryny. Producent dopasowuje nowe drzwi do wielkości, szerokości, ułożenia zawiasów. Niekiedy montażu można dokonać na tych samych, istniejących już zawiasach, a niekiedy konieczna staje się ich wymiana na nowe. Co istotne jest to bardzo proste i wyjątkowo szybkie rozwiązanie, które nie powoduje zbędnego bałaganu, a nowe drzwi z pewnością będą prezentować się pięknie, dopasowane do pozostałej części wnętrza. Można je montować na większości futryn metalowych, jak i drewnianych.

Montaż drzwi z zabudową starej futryny

W tej opcji wykorzystuje się tzw. ościeżnice nakładkowe, którymi przykrywamy starą futrynę i tworzymy zupełnie nową przestrzeń bez nadmiernie dużego remontu. Efekt jaki osiągamy sprawia, że całość wygląda, jakbyśmy wymienili drzwi razem z ościeżnicami. Wadę tego rozwiązania w stosunku do poprzedniego może być to, że doprowadzamy do zmniejszenia światła przejścia o jakieś 6 do 8 cm, w związku z tym otwór drzwiowy będzie dość wyraźnie mniejszy. Warto rozważyć czy możemy sobie na to pozwolić.

Posted on